Haber

Bakan Varank Bursa’da depremzedelerle bir araya geldi

BURSA (İGFA) – Afetzedelerin acısını bir nebze olsun hafifletmek için her zaman depremzedelerin yanında olacaklarını belirten Varank, “Bizim kültürümüzde dayanışma göstermek, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak, elimizden geleni tüm halkımızla paylaşmak zorundayız. Erkek kardeş. Türk milleti, devleti, milleti sizinle el ele, acılarınızı dindirmeye çalışıyoruz” dedi.

YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Karacaali tesislerinde kalan depremzedelerle bir araya gelen Varank, herkesi yakan büyük bir afetle mücadele ettiklerini ve depremzedelerle birlikte büyük acılar yaşadıklarını belirtti.

Bursalılara depremzedeleri misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden Varank, “Biz yeni bir millet değiliz. Bizler kadim büyük bir medeniyetin evlatları ve torunlarıyız. ihtiyacı olan, eline ne geçerse kardeşiyle paylaşmak medeniyetimizin kıymetli bir bedelidir.Bu anlamda Türk milleti, devleti, milleti sizinle el ele, acınızı dindirmeye çalışmaktadır.” söz konusu.

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer alan habere göre Bakan Varank, hükümet olarak bir numaralı gündem maddesinin deprem bölgesi ve depremzedeler olduğunu vurguladı.

Bakan Varank, “Sizi asla yalnız bırakmayacağız” dedi. Zelzele bölgesine sanayi siteleri, sanayi tesisleri ve dükkanlar yapmak, kesintili çarşılar yapmak gayretindeyiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu