Haber

Kemalpaşa Kiraz Festivali’nin 50. Yılı Tamamlandı

Bu yıl 50.’si düzenlenen Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali büyük bir ilgiyle tamamlandı.

Kemalpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 50.’si düzenlenen geleneksel Kemalpaşa Altın Kiraz Kültür ve Sanat Festivali, 4 Haziran Pazar akşamı saat 20.00’de yapılan açılış konuşmalarıyla başladı.

Kemalpaşa Mesire Alanı’nda iki gün boyunca devam eden şenlik coşkusunun ilk günü Kemalpaşa Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ve Kemalpaşa Belediyesi Spor Birimi öğrencilerinin gösterileri ile başladı. Ardından Kemalpaşa için Crt Rap, Buro-Late-Hilal ve Çal Grubu sahne aldı ve ilk gün Cihan Çakan konseri ile sona erdi. Ev sahipliğini Mustafa Karslıoğlu’nun yaptığı etkinlik, şiddetli yağmura rağmen kesintisiz devam etti. festivalde günün uzunluğu; şişme oyun parkları, animasyon gösterileri, el işleri, takı stantları ve yerli üretici satış stantları vatandaşların keyifli ve dolu dolu bir gün geçirmesini sağladı.

BİNLERCE KEMALPAŞALI DERYA ULUG KONSERİNDE BULUŞTU

Tolga&Mafi RAP Group ve DJ Erbil Ellez’in sahne aldığı 2. gün etkinliklerinde geleneksel hale gelen En Güzel Kiraz Üreticisi Ödülü sahibini buldu. Kadın yapımcı Leyla Çekin’in birinci olduğu yarışmada ilk dörde giren yapımcılara ödüllerini Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı verdi. Festivalin akşam saatlerinde binlerce Kemalpaşalı alanı doldururken, sevilen sanatçı Derya Uluğ da seslendirdiği müzikle vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattı.

”TAM AMA KÖTÜ BİR FESTİVALİ GEÇİRDİK”

İki gün süren etkinliklerin dolu dolu olduğunu vurgulayan Lider Karakayalı, “İlçemizin markalarından biri olan Altın Kiraz Kültür Sanat Festivali’nin 50’ncisini büyük bir coşkuyla tamamladık. Festivalimiz tamamlanmıştı ama özellikle yağmur nedeniyle üreticilerimizin kaybı hepimizi üzdü. Çok narin bir meyve olan kirazı ve üreticimizi koruyacak çalışmaların Bakanlığımızdan yapılmasını bekliyoruz. Yerel yönetim olarak bu noktada üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. İnşallah kiraz 50 yıl daha bu ilçenin simgesi olmaya devam eder. Nice festivallerde buluşmak dileğiyle” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberalaca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu